Sevgilin mi terk etti ?

Aşk acısı mı?

 

Kendini çok mu kötü hissediyorsun? Hep onu mu düşünüyorsun? Onun tekrar geri gelmesi için yalvarmak mı istiyorsun?

Seni anlıyorum. Senin bu yaşadığın aşk acısını en şiddetlisini bende yaşadım. Benimde biricik bir sevgilim var idi. Onu çok seviyordum ve ailemi bile onun yüzünden adeta ikinci plana attım. Ve bir gün bir yere gideceğini söyledi ve gitti. Gitti ve hiçbir zaman geri gelmedi. Haber dahi vermedi. Aylarca merak içinde bekledim ama gelmedi. Bir kaç ay sonra öğrendimki çok uzak başka bir şehirde, başka bir erkekle berabermiş.

 

Dünyam yıkıldı ve onu düşündükçe aşk acısından ağladım hep!


Neden gittiydi? Ne hata yapmıştım, bilmiyorum! Peki sence bu durumdan nasıl kurtuldum?
Araştırmacı bir insan olduğumdan internette araştırmaya başladım. Bir siteye rastladım ve bu sitede bu gibi durumlarda öncelikle kendi kendime acımamam gerektiği telkin ediliyordu. Tekrar yaşamam gerektiği ve en az aynı şekilde başka bir insanlada böyle derin bir aşk yaşayabileceğim anlatılıyordu bu sitede.

 

Tekrar ayağa kalktım ve pes etmedim. Sende bunu yapabilirsin!

Nasıl mı? Önce kafanı toparlaman gerekiyor. Eğer odanda aylarca oturup olumsuz şeyler düşünürsen hiçbir şey değişmez. Düşüncelerini mercek altına alıp acının kaynağını bulman gerekiyor. Yeni olumlu düşüncelere ihtiyacın olacak. Kendini tekrar nasıl iyi hissedebileceğini öğrenmelisin!

 

P.S. Güzel olan kendimi daha hissetmeye başladıktan sonra, sevgilim bana geri dönmek istedi, ama bu sefer ben istemedim!:)

 

Sinan Hacı Altıntaş

(Eski aşk mağduru ve yeni aşk adamı!)


Aşkın acımasız zalimliği kalbimi kanattıkça kanatıyordu ve kendimi çok kötü hissediyordum. Keşke daha önce uyanabilseydim...;-)

 

Sevgilin mi terk etti ?

Hasta mısın?

Kendini sevmek istiyor musun?

Mutluluğun sırrı