Kendini sevmek ne demek?

Kendini seviyor musun!?

Ne kadar?

Yani her sabah kalktığında aynaya bakıp: "Vay be, ne kadar iyi, hoş ve güzel bir insanım!" diye düşünüyor musun? Yoksa her sabah kaltığında hiçbir şey hissetmiyor hatta agresif mi oluyorsun?

Eğer kendini daha çok kötü hissediyorsan, bir yerde yanlış yapıyorsun bence. Ama önemli değil, kimse dünyaya herşeyi bilir şekilde gelmiyor. Herşey öğrenilebilir. Kendini sevmeyi öğrenmek istiyor musun?

Çok güzel ilk olarak yapman gereken kendini iyice tanımak ve kendini sevmek. Ama şundan emin ol, sen sevilmeye kesinlikle layıksın!

Seni kimse sevmese bile sen kendini sev. Ama başkalarına nispet olsun diye değil, samimi olarak kendini sev. Çünkü kendisini sevmeyen başkasınıda tam anlamda sevemez. Bu şuna benziyor:

Düşün sigara içen, sana sigarayı biraktırabilir mi? Yani kendi günde iki paket sigara içen biri ne kadar inandırıcı olabilir sigara bırakma konusunda. Evet hiç inandırıcı olmaz.

 

Bu yüzden önce kendini sevmeye öğrenmelisin. O zaman "Hemen kendini daha iyi hissetmenin yolu!" adlı ses kitabını indir...